Платформа Microsoft Azure
Microsoft Azure - хмарна платформа, яка поєднує в собі як вирішення обчислювальної інфраструктури IaaS (сервери, сховища даних, мережі, операційні системи), так і набір інструментів і сервісів, що полегшують розробку і розгортання хмарних додатків (PaaS).
Logo Microsoft Azure
більше 140 дата-центрів
Microsoft Azure - це гігантська платформа, яка обслуговується понад 160 дата-центрами і зростає з кожним роком.

IaaS, PaaS, SaaS
Платформа являє собою різні типи хмарних сервісів: IaaS, PaaS, SaaS, яких більше 500 позицій з можливістю реалізації будь-яких завдань і проектів.
більше 500 служб та сервісів
Azure використовується різними компаніями для абсолютно різних завдань. Одні компанії, реалізовуючи стратегію розвитку внутрішніх бізнес-процесів, вибирають шлях розміщення своєї інфраструктури за моделлю IaaS. Інші компанії зосереджені на створенні програмного забезпечення, різних додатків і використовують Azure за моделлю SaaS.

БЕЗПЕКА І SLA В MICROSOFT AZURE

Незважаючи на величезну кількість центрів обробки даних і сервісів, що надаються, першорядне завдання компанії Microsoft - це безпека даних і безперебійність роботи будь-якої інфраструктури.
Для забезпечення максимальної безпеки, щорічно все дата-центри Microsoft Azure проходять аудит передовими компаніями світу і відповідає максимальному набору міжнародних і певних для галузі стандартів відповідності, таких як: загальний регламент щодо захисту даних - GDPR, ISO 27001, SOC 2, SOC 1, HIPAA , FedRAMP. Крім цього, платформа Azure відповідає окремим стандартам, які потрібні в деяких країнах. Наприклад, MTCS - Сінгапур, Великобританія - G-Cloud, Австралія - ​​IRAP.
В основі безпеки хмарних технологій Azure закладений принцип реплікації даних одного дата-центру в два інших, які знаходяться в різних регіонах світу.

Крім цього, корпорація Microsoft несе відповідальність за безперебійність сервісів відповідно до рівня SLA (Service Level Agreement - угода про рівень обслуговування). Він коливається від 99,9% до 99,95% в залежності від сервісів.

Якщо говорити про час простою, то служби Azure можуть бути недоступні максимум 4 години на рік. У разі фіксації простою понад стандарту корпорація Microsoft гарантує компенсацію за незручності.

Угода про рівень обслуговування існує як загальне для всіх сервісів, так і для кожного сервісу окремо. Вся інформація знаходиться у відкритому доступі.

ІНФРАСТРУКТУРА В AZURE

Багато компаній використовують Azure, в першу чергу, як платформу для створення (або розміщення) інфраструктури. Тобто використовують модель IaaS - інфраструктура як сервіс.

Платформа Microsoft Azure має величезну кількість віртуальних машин, типів сховищ і видів каналів зв'язку для забезпечення високих робочих навантажень, підтримки критично важливих додатків, і найголовніше - легко і швидко масштабируемую інфраструктуру.
Основними відмінними характеристиками використання Azure по моделі IaaS є:
1
Швидкість підготовки і запуску інфраструктури будь-якого масштабу;



2
Великий вибір готових образів і операційних систем останніх версій;
3
Захист додатків і даних за допомогою вбудованих механізмів і служб;
4
Оптимізація витрат на інфраструктуру без втрати продуктивності і забезпечення максимального захисту.
Використовуючи додатки IaaS від Microsoft Azure, кожен клієнт отримує велику кількість супутніх функцій і служб для автоматизації та оптимізації роботи інфраструктури, такі як:
  • Автоматична зупинка і запуск сервісів - дозволяє максимально оптимізувати витрати;



  • Автоматичну зміну типів використовуваних екземплярів в залежності від періоду використання додатків і навантаження на них;

  • Автомасштабуєма інфраструктура для оптимізації навантаження;
  • Автоматична реплікація даних, швидкісне відновлення і багато іншого.
MULTI-CLOUD INFRASTRUCTURE
У побудові ІТ-інфраструктури трендом є не просто використання хмарних сервісів однієї платформи, а використання декількох типів хмар або створення Multi Cloud-моделі (мультіоблака).

Multi Cloud - це інфраструктура, створена на базі використання хмарних сервісів декількох постачальників з можливістю застосування наземних елементів інфраструктури.

Мультіоблако може бути реалізовано в декількох сценаріях. Виходячи з потреби, специфіки використовуваних сервісів, законів країни і бізнес-потреб, дуже важливо вибрати свій сценарій мультихмари.