Коробкові ліцензії (FPP)

Купівля програмного забезпечення Microsoft в коробкової версії - це простий спосіб придбання ПЗ для приватних користувачів і невеликих організацій.
В коробкових версіях пропонується широкий набір продуктів, що включає операційні системи, настільні додатки, сервери, ігри і обладнання. Для операційних систем в коробках доступні як повні версії, так і оновлення (upgrade). Для інших категорій продуктів - тільки повні версії.

Головна перевага коробкових версій
- можливість перенесення на інший комп'ютер, що недоступно, наприклад, для OEM-версій будь-яких продуктів і корпоративних версій Windows.

Особливості використання
Купуючи версію коробочки і отримуючи все необхідне для установки продукту, не варто забувати про те, що придбання програмного забезпечення - це придбання ліцензії, тобто певних (обмежених) прав на використання конкретного продукту. Для коробкових версій ці права регулюються умовами Ліцензійної угоди з кінцевим користувачем.

Ліцензійна угода з кінцевим користувачем найчастіше поширюється в електронному вигляді і відображається при першому запуску продукту. В угоді обумовлюються такі важливі аспекти використання, як кількість установок по одній ліцензії, можливість перенесення продукту на інший ПК, необхідність активації і наявність технічної підтримки Microsoft, а також перераховуються необхідні компоненти для підтвердження легальності ПЗ. Право використання попередньої версії (Downgrade) не доступно для коробкових ліцензій, за винятком деяких засобів розробки і серверів.
Активація
Деякі коробкові продукти Microsoft технологічно захищені від копіювання. У цьому випадку використання продукту буде обмежено, якщо не буде виконано процедуру активації. Активація може бути виконана через Інтернет або за телефонами Центру активації.
Підтвердження легальності
Підтвердженням ліцензійних прав користувача є Сертифікат справжності (СОА), наклеєний на коробку. Для додаткового підтвердження ліцензійних прав і цілей бухгалтерського обліку наполегливо рекомендується зберігати упаковку, інформаційні носії (диски з голограмою, якщо вони є в складі продукту) і документи, що підтверджують покупку.