НОВИНИ IT

DEYTERIS | НОВИНИ

05.03.2021

SpaceX погодилась запустити в космос український супутник

Аерокосмічна компанія SpaceX готова вивести на орбіту український супутник «Січ». Коштуватиме це близько мільйона доларів, заявив народний депутат «Слуги Народу», голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
За його словами, минулого тижня члени комітету разом з представниками Державного космічного агентства завершили черговий етап переговорів зі SpaceX.

«Зараз ми можемо говорити про те, що умови контракту попередньо узгоджені і в України відтепер є можливість підписати договір на пускові послуги з легендарною американською компанією», — запевняє Наталуха.


Також нардеп розповів, що ціна контракту — 1 мільйон доларів, і це «у вісім разів нижче за ту ціну, яка була запланована від самого початку».

«Далі — головний виконавець проєкту, КБ "Південне", може вже до кінця цього тижня підписати контракт, Міністерство стратегічної промисловості має підготувати всі необхідні документи для авансування і сфокусуватися на остаточному вирішенні тих технічних проблем, які ще лишилися для запуску», — резюмував він.

DEYTERIS | НОВИНИ

03.03.2021

Microsoft показала голографічний
сервіс для спілкування

Microsoft представила цифрову платформу Mesh для роботи і спілкування в віртуальному просторі. Для створення свого 3D-аватара необов'язково мати спеціальну гарнітуру: ряд функцій буде доступний навіть користувачам смартфонів, а в подальшому компанія пообіцяла організувати «голопорт»: реалістичне тривимірне зображення співрозмовника, що з'являється прямо в кімнаті.


Спочатку користувачі Mesh будуть представлені в форматі віртуальних аватарів, а пізніше розробники мають намір здійснити і фотореалістичну тривимірну «голопортацію» співрозмовників. Реалізація Microsoft Mesh почнеться з інтеграції в Microsoft Teams і Microsoft Dynamic 365. Очікується, що платформа буде затребувана інженерами, дизайнерами та представниками інших професій, а також геймерами: зокрема, Mesh вже підтримує популярну гру Pokemon Go.

Microsoft
Microsoft представила цифрову платформу Mesh для роботи і спілкування в віртуальному просторі.

ІНШІ НОВИНИ