Встановлене ПЗ (OEM)

Програмне забезпечення Microsoft може постачатися разом з комп'ютером у вигляді попередньо встановленої версії.
ОЕМ-версія, як правило, включає сертифікат справжності (СОА), дистрибутив з продуктом, ліцензійну угоду з кінцевим користувачем (може бути представлено тільки в електронному вигляді).
Основна відмінна риса OEM-версій - вони «прив'язані» до комп'ютера, на який були спочатку встановлені, і не можуть бути перенесені на замінюючий комп'ютер або будь-який інший ПК.


Правила продажу
На відміну від коробкових продуктів, що мають яскраву упаковку, призначену для виставляння на вітрину, OEM-версії мають технологічну упаковку з картону бурого кольору. Всередині технологічної упаковки в залежності від продукту і варіанти поставки може міститися 1 або 3 окремих OEM-ліцензії на програмне забезпечення.

Постачальник систем, розкриваючи технологічну упаковку, тим самим приймає на себе умови «Ліцензії Microsoft для постачальників систем» (OEM System Builder License). Зокрема, ці умови передбачають зобов'язання постачальника поширювати окремі OEM-ліцензії зі складу упаковки тільки в складі повністю зібраних комп'ютерних систем, а в разі настільних операційних систем і додатків також діє вимога щодо попереднього встановлення цього програмного забезпечення на комп'ютер (така вимога відсутня для серверних продуктів ). При продажу все компоненти OEM-версії складальник комп'ютера повинен передати клієнту, а сертифікат справжності наклеїти на корпус комп'ютера.

Чи можна придбати OEM-версію окремо від комп'ютера?
OEM-версії програмного забезпечення призначені ТІЛЬКИ для збирачів персональних комп'ютерів і серверів. Вони не призначені для поширення кінцевим користувачам окремо від комп'ютерної техніки.
Особливості використання
Термін «персональний комп'ютер» означає повністю зібрану комп'ютерну систему, що включає принаймні центральний процесор, материнську плату, жорсткий диск, блок живлення і корпус. При заміні будь-якого компонента комп'ютера, крім материнської плати, користувач зберігає право використання ОЕМ-ліцензії. При заміні материнської плати потрібна нова ліцензія, за винятком випадків заміни материнської плати на аналогічну або ідентичну під час гарантійного ремонту.

Права на використання ОЕМ-версій користувач отримує на підставі ліцензійної угоди з кінцевим користувачем, що укладається між кінцевим користувачем і збирачем систем. Зокрема, ця угода дає право кінцевому користувачу на технічну підтримку продукту, яку зобов'язаний надавати постачальник систем. Ліцензійна угода з кінцевим користувачем на використання OEM-продукту найчастіше поширюється в електронному вигляді і відображається при першому запуску продукту. Комп'ютер з встановленою ОЕМ-версією забороняється здавати в оренду або тимчасове використання без покупки додаткових ліцензій, що дають право на здачу в оренду ПО Microsoft (Rental Rights). Користувач має право на передачу OEM-версії разом з обладнанням. При передачі комп'ютера з встановленою ОЕМ-версією власник повинен передати і повний комплект ОЕМ-ліцензії.
Активація
OEM-версії продуктів Microsoft технологічно захищені від копіювання, тому їх використання буде обмежено, якщо не буде виконано процедуру активації. Активація може бути виконана через Інтернет або за телефонами Центру активації.
Підтвердження легальності
Необхідним підтвердженням ліцензійних прав користувача є сертифікат справжності, наклеєний на корпус ПК.

Для додаткового підтвердження ліцензійних прав і цілей бухгалтерського обліку наполегливо рекомендується зберігати упаковку, інформаційні носії (диски з голограмою, якщо вони є в складі продукту) і документи, що підтверджують покупку. Інформація про підтвердження легальності кожного конкретного продукту міститься в ліцензійній угоді кінцевого користувача.